4 דרכים להדלקת מנגל פחמים באופן מהיר

אז כיום יש מספר אלטרנטיבות להדלקת הפחמים באופן פשוט ומהיר!

אני אפרט לכם פה על מספר דרכים, כדי שהדלקת מנגל פחמים לא ישמע “מפחיד”,

ותבינו את הפשטות בפעולות – כתוצאה מכך תהנו מבשר בטעם משובח בכמה רמות מבשר שמנגל גז מפיק (לדעתי).

השיטה הראשונה והקלאסית שאני אישית תמיד משתמש בה , היא הדלקת מנגל פחמים בעזרת נייר ושמן לבישול, מהסיבה הפשוטה שהמוצרים האלו תמיד זמינים בבית ואישית אני צריך זמינות מלאה כי המנגל שלי לא נח במהלך השבוע.

אז הצעדים הם פשוטים מאוד, בונים פירמידה מהפחמים, לוקחים נייר טואלט או נייר סופג ומקמטים לכדורים או עושים מהם קערות נייר. מרטיבים את הניירות בשמן בישול, עד שהנייר ספוג היטב ומניחים בתחתית הפירמידה או המגדל שבניתם. אישית אני בונה 1-3 מגדלים תלוי בגודל המנגל שאני פותח. לאחר מכן מדליקים את הנייר שספוג משמן ומתחילים להניח לאט את הפחמים הנוספים ולבנות את המגדל – זהרו לא לחנוק את האש -. ומה שנותר זה לנפנף או להשתמש בפן והמנגל מוכן ומזומן לבשרים שלכם!

השיטה השנייה שהיא אלטרנטיבה קלה במיוחד אך צורכת ממכם לקנות את המוצרים במיוחד.

מדליק פחמים נוזלי – הינו חומר בעירה ממש כמו נפט. אתם נדרשים להתיז את הנוזל על הפחמים ולהדליק , אמנם הדרך הזאת קלה במיוחד אך לא מומלצת לפי טעמי האישי, הוא משאיר טעם לוואי ונותן ריח לאוכל, כמובן החומר כרוך בסיכונים של שריפה. – לכן לדעתי זו שיטה פחות טובה להשתמש בה.

השיטה השלישית הינה מדליק פחמים על ידי קוביות הדלקה, אותן קוביות לבנות שאתם עשויים להתבלבל ולחשוב שזה קלקר. השיטה היא לעשות מגדלים קטנים של פחמים , ולהכניס בתוכם קוביות הדלקה ונדליק אותם. אפשר גם לפורר אותם שיתפרסו על כלל הפחמים במנגל. כמובן עם נפנף קל והפחמים יהיו מוכנים במהרה. גם כאן יש חסרונות – כי כל דבר “טוב” כרוך בחומרים כימיקלים, וזה עלול להשאיר טעם וריח לוואי של חומר בעירה. ולכן זו לא המלצה להשתמש במוצר!

והשיטה האחרונה הינה הדרך של מסעדות הבשר, לקנות פח מיועד או פחית שימורים שמורידים לה את החלק העליון והתחתון, מסדרים שכבות של נייר טואלט או סופג רטובים בשמן, למעשה בונים מגדל של שלב פחמים ושלב של נייר ספוג שמן, ומדליקים את הנייר מנפנפים והגחלים נדלקים. רק זהרו מהפחית שימורים או הפח הוא הולך להיות רותח!

לסיכום המלצתנו הינה חד משמעית השיטה הקלאסית והראשונה שהצגנו כאן! נייר או נייר סופג ספוגים בשמן , פירמידת גחלים , הכי בריא , מהיר וכמובן שהכי טעים!