מנגל פחמים מול מנגל גז - יתרונות מול חסרונות

רבים שואלים אותי מה ההבדל בין מנגל פחמים לבין מנגל גז ? וקודם כל התשובה הראשונה שלי היא: הטעם. לאחר מכן אני מתחיל לפרט בהרחבה כמו שאתחיל לפרט כאן במאמר.

 

מנגל פחמים הינו המנגל הקלאסי, שאין כמעט אדם שהוא לא נותן לו הרגשה של חג. מהשחור בידיים עד הנפנף והבירה ביד, וכמובן הטעם המדהים שמנגל פחמים יודע לתת.

את הגריל אנו מדליקים על ידי פחמים שעשויים מעץ.

 

מנגל גז הינו מנגל שנדלק פשוט בהדלקת כפתור, כיוון מידת חום רצויה, הוא נדלק בקלות נכבה בקלות , קל לניקוי (יחסית) אך אי אפשר להתעלם מחסך הטעם של הפחמים.

אז בואו נצלול עוד יותר ליתרונות והחסרונות של מנגל פחמים ומנגל גז.

מנגל פחמים – יתרונות:

רמת צליית הבשר:

בגריל פחמים אנו יכולים להגיע ל350 מעלות צלזיוס, שזה בדרך כלל טמפרטורה גבוהה יותר ממה שגריל גז מגיע. החום הגבוהה מביא את הבשר לרמת עשייה מדויקת , נותנת לסטייק צריבה מבחוץ ומשאירה אותו עסיסי מבפנים, וכמובן לשאר הבשרים. ישנם סוגי בשר כמו קציצות שעשויות להיות מוכנות מבחוץ אך חיות מבפנים תלוי בעובי הקציצה, ולשם זה תוכלו להנות מהמנגל עם המנואלה שלנו שייתן לכם את הפתרון המושלם לצלייה מדויקת של הבשר!

טעים במיוחד:

במנגל פחמים אי אפשר לפספס את היתרון המובהק שלו, שזה הטעם של הפחמים. הפחמים נותנים טעם מיוחד לבשר וארומטיות שאין כמותה, במיוחד שאנו משווים למנגל גז. מומלץ במיוחד לא להשתמש בחומרי הדלקה למיניהם אלא להשתמש בנייר ושמן, כדי לשמור על הטעם המיוחד שהפחמים נותנים.

ניידות:

מנגל פחמים הינו נייד ויכול להגיע איתנו לכל מקום, אם זה לים, כנרת, חורשת טבע – וכמובן תוך שמירה על איכות הסביבה והניקיון והקשבה להוראות המקום.

מנגל פחמים – חסרונות:

חוקיות:

יש מתחמי מגורים שיש איסור להדליק מנגל פחמים בגינה/מרפסת בעקבות החום הגבוה שהמנגל מפיץ, הקושי לכבות את המנגל ולהיפטר מהאפר זה יכול לגרום לאפשר לאפר לעוף ברוח וחלילה לשרוף עץ או עשבים בקרבת מקום.

הדלקת המנגל:

לעומת מנגל גז, מנגל פחמים דורש עבודה מקיפה יותר במהלך ההדלקה שלו, אך עם זאת חשוב לי לציין שהדלקת מנגל פחמים לא דורשת עבודה קשה מידי, ויש היום אינספור שיטות של הדלקת מנגל פחמים באופן מהיר ויעיל – ואצלנו גם תמצאו מאמר שלם שמפרט על כך!

עכשיו נדבר על מנגל גז…

מנגל גז – יתרונות:

הדלקת המנגל:

רוב האנשים שעוברים למנגל גז , זה אנשים שמעוניינים בחיים “קלים” יותר בהליך הדלקת המנגל, במנגל גריל הפעולות פשוטות, לפתוח את הגז, לסובב למידת חום רצויה ולחיצה על מצת. קל ומהיר.

חום אחיד:

אמנם רובם אינם מגיעים לחום כמו שמנגל פחמים מגיע, אך במנגל גז יש פיזור חום אחיד בכל המנגל שזה נחשב ליתרון יחסי.

מנגל גז – חסרונות:

טעם:

כמובן החיסרון הגדול של מנגל גז, זה איבוד הטעם של הפחם, יש אנשים שמתקשים לוותר על הטעם של הפחם ופחות נהנים ממנגל גז.

ניקוי:

למרות שהמון אנשים טוענים שקל יותר לנקות מנגל גז, אני סולד מהטענה הזאת. מנגל גז מנקז בתוך עצמו שומניות של הבשר, השומן מגדל שכבות על המנגל אם זה על הרשת, הברזל שמכסה את הפולטי אש ועוד מקומות. כמובן שיש צורך לנקות את כל המקומות האלו לאחר כל שימוש, אבל למי יש כוח בנינו?

לסיכום – המלצתנו היא כמובן מנגל פחמים! ולא רק בגלל שאנו מוכרים מנגלים כאלו,

אלא בגלל הטעם הייחודי , רמת הצלייה וכמובן החוויה שאין כדוגמתה.